Google+ Üyeleri

Öne Çıkan Yayın

NAMAZ KILMAK İSTİYORUM AMA, KILAMIYORUM DİYEN KARDEŞLERİME !

Namaz kılmak bir insanın yeryüzünde ulaşabileceği en büyük mutluluk.. Namazda Allah'ın huzuruna çıkıp O'na durumunu arz etmek...

1 Ocak 2014

ALLAH DOSTLARI İLE BİRLİKTE OLMAK, ONLARDAN YÜZ ÇEVİRMEMEK ÇOK ÖNEMLİ..Nitekim ALlah bir  ayetinde şöyle buyuruyor :

Allah'ın rızasını isteyerek sabah ve akşam Rabblerine dua edenlerle beraber sen de sabret. Dünya hayatının süsünü isteyerek gözlerini onlardan ayırma. Kalbini bizi anmaktan alıkoyduğumuz, arzularına uymuş ve işi de aşırılık olan kimseye uyma. Kehf- 28

Bugün bir hocamızın sohbetinde bulundum.. sizinle de paylaşmak istiyorum:


Bir gün Beyazıt Bestami (Hak dostu  ) gusül abdesti alırken suyu bitiyor.. bunu fark eden öğrencisi de, arkasından o görmeden kovaya sürekli su dolduruyor.
Allah dostu, kendi kendine dolmaz ya bu su diyor ve tabii ki anlıyor bir öğrencisinin doldurduğunu.
Abdesti bittikten sonra:  öğrencilerin olduğu odaya giriyor ve yüksek bir sesle ''kim doldurdu benim kovama suyu ? '' diye soruyor..


Ve ardından buyuruyorlar ki.. bunca yıldır yaptığım amele denk geldi o abdestim için  dökütüğünüz su ! sen de benim kadar sevaba nail oldun..
Ondan sonra  öğreniyor tabii kimin yaptığını.. :)

***
İşte dostlar, bakın bir Allah dostuna yardım etmek, Allah dostları ile birlikte olmak ne kadar önemliymiş değil mi? hani Mevlana'nın hafız çocuğa kalkıp yer vermesi olayını bilirsiniz.. yerde ayet yazılmış bir kağıt görsen alıp kaldırırsın da ben nasıl Kuranı yaşayan çocuğa saygı göstermemeyim diyordu..
Bu da aynı misal..

Karşınızdaki insan Allah'ın dostu ise, ona hürmet edilir..Allah da sizi mükafatlandırır.. zaten ayet de çok açık, Allah.... onlardan gözünü ayırma buyuruyor.

Sevgi ve ışıkla efendim.

Gülümce Yıldız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder