Öne Çıkan Yayın

NAMAZ KILMAK İSTİYORUM AMA, KILAMIYORUM DİYEN KARDEŞLERİME !

Namaz kılmak bir insanın yeryüzünde ulaşabileceği en büyük mutluluk.. Namazda Allah'ın huzuruna çıkıp O'na durumunu arz etmek...

30 Kasım 2013

ALLAH AŞKI BUYDU İŞTE..

ALLAH aşkı buydu işte 

Cenab-ı Allah çok büyük.. o yüceler yücesi yürekten isteyene kapısını açıyor..
Ve..Allah'a yönelen kul, samimi tevbe ile bir tek O'nun rızasına uygun olarak yaşamını idam ettirip, dünyadan geçiyor.

İnsan Hakikat sırrına eriştiği zaman, ölmeden önce ölerek dünyevi her şeyden elini çeker.. O güne kadar yaşamadığı muhteşem güzelliklere sahip olur.
Allah sevgisi kelimelerle anlatılmıyor tabii ki.. ancak bir kardeşimden gelen bildiri, ALLAH aşkının nasıl yaşandığını gösteriyordu..Kısa bir zaman önce kalbini ALLAH'a açan kardeşime Rabbim bizi vesile etmişti.. elhamdülillah.


Bir kaç gün önce hastanede operasyon geçiren kardeşim.. eşini, çocuğunu unutmuştu.. tek düşüncesi Rabbiydi, maşaAllah.


Allah'a kavuşmanın güzelliğini yaşayan o kardeşim, Kendine gelirken şöyle diyordu :

Uyanirken, aglayarak uyandım ve hep Allah`ım! Seni çok seviyorum dedim, şimdide yaşıyorum o anı nasıl bir huzurdu o? Nasıl güzeldi anlatamam. 

Sanki öldüm de O`na kavuştum..

Şu an kanser olsam bile şükredesim var her şey Allah tan degil mi diyorum!


İşte bu aşk, Allah aşkı oluyor.. Rabbim son nefese kadar daim etsin, kardeşimizin şevki ışık olsun tüm okurlara inşaAllah 

2 yorum:

 1. Allah herkese onun kapisindan gecmeyi nasip etsin insallah.aslinda su dunya hayatindan bir el cekebilse insan bak nasil degisiyor hersey bir anda.rabbim huzura erdirsin o kardesimizide acil sifalar nasip eylesin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin kardeşim Allah razı olsun ileteceğim..
   İnşaAllah herkesler fark etsin bu dünya hayatının geçici olduğunu..
   Hak aşığı Şems-i Tebrizi'nin bir sözü var : ''Bu yola girip de değişmeyen yoktur ''... Yeter ki bizler Allah'ın dosdoğru yolunda kalmaya azmedelim..

   Rabbimiz buyuruyor: "İnsanlar dan korkmayın, benden korkun. Ayetlerimi az bir bedel karşılığında satmayın. "Kim Allah (cc)'ın indirdiği (hükümler) ile hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir." (Maide 44)
   Bu dunya hayati sadece bir eglence ve oyundan ibarettir. Asil hayat ahiret yurdundaki hayattir. Keske bilseler! (Ankebut- 64)

   Sil