Öne Çıkan Yayın

NAMAZ KILMAK İSTİYORUM AMA, KILAMIYORUM DİYEN KARDEŞLERİME !

Namaz kılmak bir insanın yeryüzünde ulaşabileceği en büyük mutluluk.. Namazda Allah'ın huzuruna çıkıp O'na durumunu arz etmek...

17 Şubat 2014

Ümre resimleri (Mekke ve Medine'den görüntüler ), Ümre notlarım..

Rabbime sonsuz şükürler olsun, bu kutsal topraklara gelmeme izin verdiğin için. İnşaAllah tüm mümin kardeşlerime de nasip olsun.

Medinei Münevvere, Mescid-i Nebeviye ilk girdiğim anda çektim resim


{Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed}


Mescidi Nebevi, iç kısım.. Namaz kılınan bölümlere geçişde, kenarlarda zemzem bidonlar varYeşil kubbe, Sevgili Peygamberimiz(as)'in mimberi, Kapının önündeki kalabalık erkeklerin Babı Selam kapısından girip, Efendimizi selamlama yaptıkdan  sonra çıktıkları kapı: Babül Baki. Buraya bayanlar yaklaştırılmıyor. Sol kapının hemen üstünde bulunan küçük camdan, Cebrail as. vahiy getiriyormuştu. 

Yeşil Kubbe..En solda, Babı selam kapısı var 

Mescidi Nebevi, görünüş olarak da kullanım alanı olarak da, oldukça görkemli ve geniş.. Yüzbinlerce insana yetecek kadar namaz kılma yeri var, hem içeride, hem de dışarıda. Aşagıdaki resim Ravzaı Mutahhara. Arada seyyar paravan var, Efendimizin cennet bahçesi dediği yer.. burada halılar yeşil renk. 

“ Evimle minberim arası Cennet bahçelerinden bir bahçedir.Minberimde havzımın üzerindedir “ Burada iki rakat namaz kılan Cennet bahçesinde kılmış gibidir. Ne mutlu o şerefe nail olanlara.(sav) buyuruyor Efendimiz.Bir namaz saatinde, bayanların çıkış kapısı


Burası Cennetül Baki..Öyle sessiz öyle mahzun ki, burada gözyaşları dualara karışıyor. Sol tarafda Hz. Osman(ra) en sağda da Efendimiz(as)'ın eşleri var.. Diğerleri ehlibeytten ve sahabeler sanırım.. Rabbim cennetin en güzel yerleri mükafatlandırsın, bizleri de şefaatine nail eylesin inşaAllah.Hurma Bahçesinden bir görüntü

Uhud.. Burası Efendimiz(as)'ın dişinin kırıldığı yer.. Efendimiz(as)in ayrılmayın buyurduğu tepe

Burada namaz kılana Ümre sevabı verildiği; Küba Mescidi
Ve.. Muhteşem Kabe- Mescidi Haram.. ilk gördüğüm anda çektiği resim
{Lâ ilâhe İllellâh, Muhammedün Resûlüllah.}


Beytullah, Rabbim el, yüz sürmeyi nasip etti, çok şükür.
Namaz saatinde içerisi de, dışarısı da hatta 5-6 sokak (görebildiğim kadarıyla )belki de daha fazla yollar hınca hınc dolu.İnsanlar sokaklarda dahi saf oluşturuyor. 
Orta kısım, Sevgili Peygamberimiz(as)'in miraca yükseldiği yer.
{Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed}

Ve.. Hira Dağı. 
Burası (aşağıdaki resim ) Mekkede, Efendimiz(as)'ın cinlere tebliğde bulunduğu yer.. Efendimiz(as) cinleri iman etmeye ikna ediyor. ve Cin suresi burada nazil oluyor.

Sevgili Peygamberimiz (as) cinleri ikna ederken, bu mescidin sağ tarafındaki sokakdan (aşağıdaki resim ), bir ağaç yürüyerek mescide doğru geliyor. Bu kutsal toprakları gitmeyen tüm kardeşlerime Rabbim nasip etsin. Gidenlere de tekrarını inşaALlah. 
Bana ve tüm sevdiklerime de en kısa zamanda Haccı inşaAllah. Amin.
Mekke, Medine aşkı ile yanan tüm kardeşlerime de tebliğimizin  vesile olması duası ile.

Resimler: Ümre tarihimiz: (24 Ocak- 5 Şubat 2014)

Gülümce Yıldız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder