Öne Çıkan Yayın

NAMAZ KILMAK İSTİYORUM AMA, KILAMIYORUM DİYEN KARDEŞLERİME !

Namaz kılmak bir insanın yeryüzünde ulaşabileceği en büyük mutluluk.. Namazda Allah'ın huzuruna çıkıp O'na durumunu arz etmek...

4 Temmuz 2014

Cennetül Baki Mezarlığı.. Burası öyle mahzun, öyle garip öyle sessiz ki..


Cennetül Baki Mescid-i Nebevi'nin doğusunda bulunuyor.. Resulullah Efendimiz (as) sağlığında burayı ziyaret ederek duada bulunurdu..
Bu topraklarda Efendimiz (as)'ın eşleri, evlatları.. Hz. Osman, Hz. Hüseyin, Hz. Hüseyin'in oğlu..Efendimiz(as)'ın halası...   sayamadığım nice aile efradı.... onbin civarında  ashabın mübarek insanları bulunuyor.. Resulullah Efendimiz(as)'ın sağlığında bizzat konuştuğu din adına hiçbir fedakarlıkdan çekinmeyen sahabeler  bu cennet mezarlığında..
Burası öyle mahzun, öyle garip öyle sessiz ki..
Hiçbirinde ne isim var, ne de süslü taşlar.. sadece baş taraflarında bir taş var.. bazılarında o da yok.. taşlarla etrafı çevrilmiş ya da çevrilmemiş.. Hangisine baksanız, gözyaşlarınız oluk oluk akıyor.. 
Ziyaret edenleri asrı saadete taşıyor adeta.. 

Çok şükür bize nasip oldu.. Rabbim herkese gitmeyi, ziyaret etmeyi nasip etsin..
Ümre ziyaretimizde.. Kabe ve Mescid-i Nebevi'den sonra en çok etkilendiğim yer burası oldu..
Medine'de kaldığım süre zarfında ziyarete doyamadım.. en son ayrılma anında dahi gözyaşları ile koşa koşa oraya gidip dua ettim.. Şimdi  dualarım bu cennet gülleri ile birlikte.. Sevgilerini kalbime nakşeden Rabbime sonsuz kere şükürler olsun..

Sevgili Peygamberimiz (as) buyuruyorlar:

(Allah'ı seven beni sever, beni seven de, Ehl-i beytimi sever.) [Tirmizi]

(Her şeyin temeli vardır. Müslümanlığın temeli eshab ve ehl-i beytimi sevmektir.)
 [İ. Neccar] 
O cennet gülleri.. mahşer gününü bekliyorlar kalkmak için..Rabbim müminleri şefaatine nail eylesn. Birer Fatiha lütfen  Allah rızası için..

Gönlümün ruhumun  kaldığı yer.. cennetül baki 

Gülümce...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder