Öne Çıkan Yayın

NAMAZ KILMAK İSTİYORUM AMA, KILAMIYORUM DİYEN KARDEŞLERİME !

Namaz kılmak bir insanın yeryüzünde ulaşabileceği en büyük mutluluk.. Namazda Allah'ın huzuruna çıkıp O'na durumunu arz etmek...

10 Ocak 2015

Müthiş bir sır, dışarıda milyonlarca yaşayan ölü var !

Müthiş bir sır: Dışarıda milyonlarca yaşayan ölü var…

Müthiş bir sır: Dışarıda milyonlarca yaşayan ölü var…
Gördüğünüz milyonlarca insan sakın sizi doğru yoldan çevirmesin...

Daha önce de insanların fark edemedikleri, hatta hiç bilmedikleri bu sır hakkında yazmıştım. Dışarıda yaşayan, konuşan, gülen, her gün işe gidip gelen, projeler hazırlayan, seyahatlere çıkan, çocuklarını okula götüren, uyuyan, sinemaya giden, yemek yiyen milyonlarca insan var değil mi? Bunlar size son derece canlı, yaşıyor gibi gözüküyorlar değil mi? Oysa bakın Allah cehennem ehli için ne söylüyor:
Andolsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi yarattık (hazırladık). Kalpleri vardır bununla kavrayıp-anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler. Bunlar hayvanlar gibidir, hatta daha aşağılıktırlar. İşte bunlar gafil olanlardır. (Araf Suresi, 179)
Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir; gözlerinin üzerinde perdeler vardır. Ve büyük azap onlaradır. (Bakara Suresi, 7)
Ölüdürler, diri değildirler; ne zaman dirileceklerinin şuuruna varamazlar. (NAHL SURESİ: 21) 
 Şimdi sen, ölülere (söz) duyuramazsın ve arkalarını dönüp giden sağırlara da çağrıyı duyuramazsın. (RUM SURESİ: 52)
 Eğer onları doğru yola çağırırsanız işitmezler. Onları sana bakar (gibi) görürsün, oysa onlar görmezler bile. (ARAF SURESİ: 198)
Bakın ayetlerde Allah yaşıyor gibi gözüken ama gerçekte yaşamayan, görmeyen, duymayan, kalpleri mühürlü insanların varlığından bahsediyor. Bunlar Allah’ın ruhunu taşıyor ama gerçek anlamda ruhları yok. Sadece bedenleri var. Konuşuyorlar, gülüyorlar, dediklerinizi anlıyorlar, cevap veriyorlar ama aslında Allah onlar “ölüdürler” diyor. Sokakta gezen milyonlarca insan aslında yaşamıyor, sokaklarda ölüler geziyor ama haberleri yok. Bunlar üçüncü bende yaşıyorlar. “Onlara bir şey söylesen de, söylemesen de fark etmez” diyor Allah. Çünkü kavrama güçleri yok. Allah önlerine bir set çekmiş, onu aşamıyorlar. “Sana baktıklarını görürsün” diyor Allah. Boş boş bakıyorlar ve söylenen sözleri anlamıyorlar. Yürüyor olmaları, konuşuyor olmaları ölü oldukları gerçeğini değiştirmez. Allah ayette dikkat ederseniz cehennem için çok sayıda insan yarattığını söylüyor. İşte onlar bu bahsettiğim gerçek anlamda ruhları olmayan insanlar.
Gerçek ruh taşıyan insanların sayısı çok az olabilir dünyada. Bazı akılsızlar bu önlerinde sapkınca yaşayan, günaha dalan, Allah’ı fark edemeyen milyonlarca ruhsuzu örnek alıp onların peşine takılıp gidiyorlar. Oysa Allah bu konuda da çoğunluğun peşine takılmaktan müminleri uyarıyor:
Yeryüzünde olanların çoğunluğuna uyacak olursan, seni Allah'ın yolundan şaşırtıp-saptırırlar. Onlar ancak zanna uyarlar ve onlar ancak 'zan ve tahminle yalan söylerler.' (En'am Suresi, 116)
İnsanlar bu anlattığım sırrı gerçek anlamda kavrasalar çok müthiş bir heyecana kapılırlar. Ama ancak iman eden, gerçekten ruhu olan insanlar bu sırları kavrayabiliyor.
Alıntı: http://blog.milliyet.com.tr/muthis-bir-sir--disarida-milyonlarca-yasayan-olu-var-/Blog/?BlogNo=485712&ref=fblike

1 yorum: