Öne Çıkan Yayın

NAMAZ KILMAK İSTİYORUM AMA, KILAMIYORUM DİYEN KARDEŞLERİME !

Namaz kılmak bir insanın yeryüzünde ulaşabileceği en büyük mutluluk.. Namazda Allah'ın huzuruna çıkıp O'na durumunu arz etmek...

18 Nisan 2015

Sizin planınız değil, ALlah'ın planı geçerlidir !


Allah buyuruyor:
Hikmeti dilediğine verir. Kime Hikmet verilmişse ona çok hayır verilmiştir. Bunu, derin düşünebilen akıl sahiplerinden gayrısı anlamaz. Bakara- 269

Dünya hayatının geçici olduğunun idrakına varmak, ne büyük nimettir..
Herkes gününü gün ederken siz Allah nasıl razı olur onun derdinde oluyorsunuz..

Sadece iman ettim demek yeterli mi?
Cenab-ı Allah buyuruyor:

İnsanlardan öyleleri vardır ki: "Biz Allah'a ve ahiret gününe iman ettik" derler; oysa inanmış değillerdir. (Sözde) Allah'ı ve iman edenleri aldatırlar. Oysa onlar yalnızca kendilerini aldatıyorlar ve şuurunda değiller. (Bakara Suresi, 8-9)

Dünya hayatı aldatır.. kendine çeker..
Hep ertelersiniz, daha gencim dersiniz.. bir tek ben miyim dersiniz..  kalbim temiz dersiniz..  tamamen kendinizi ALlah'a vermemek için, çeşit çeşit bahane üretebilirsiniz..
Ancak , tek gerçek hesap gününün yaklaştığı ve hepimizin bir başına hesap verecek olmamız..
Ben hatırlatıyorum da.. hepimizin bildikleri zaten.. ama bilmek ile şuurlu olmak çok farklı.. bu gerçeğin şuurunda olan insan, adım atsa ALlahın rızasını düşünür..
Unutsa tevbe eder, yine devam eder.. amaaann demez.. ne olacak Allah affeder demez.. tabii ki ALlah affeder, merhmetlilerin en merhametlisi.. ancak bir yerden de başlamak gerekir değil mi? ALlah rızası için yaşamaya..

O tarih sizin planladığınız tarih olmayabilir..Özetle kardeşlerim.. içten bir tevbe ile ALlah'a yönelelim.. ibadetlerimizi eksiksiz yapalım..

Bu dünyaya aldanmayalım.. Sizin planınız değil, Allah'ın planı geçerlidir..
o zorlu gün geldiğinde, kimseden kimseye fayda yok !

18-04-2015 Gülümce..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder