Öne Çıkan Yayın

NAMAZ KILMAK İSTİYORUM AMA, KILAMIYORUM DİYEN KARDEŞLERİME !

Namaz kılmak bir insanın yeryüzünde ulaşabileceği en büyük mutluluk.. Namazda Allah'ın huzuruna çıkıp O'na durumunu arz etmek...

30 Eylül 2013

Bu söz beni çok düşündürdü.. .(. Her şeyi ona göre duyar, görür ve hissedersin )
Bir gün New-York´ta bir grup iş arkadaşı, yemek molasında dışarıya çıkar. Gruptan biri, Kızılderili´dir. Yolda yürürken insan kalabalığı, siren sesleri, yoldaki iş makinelerinin çıkardığı gürültü ve korna sesleri arasında ilerlerken, Kızılderili, kulağına cırcır böceği sesinin geldiğini söyleyerek cırcır aramaya baslar. Arkadaşları, bu kadar gürültünün arasında bu sesi duyamayacağını, kendisinin öyle zannettiğini söyleyip yollarına devam eder. Aralarından bir tanesi inanmasa da, onunla aramaya devam eder.

Kızılderili, yolun karsı tarafına doğru yürür, arkadaşı da onu takip eder. Binaların arasındaki bir tutam yeşilliğin arasında gerçekten bir cırcır böceği bulurlar. 


Arkadaşı, Kızılderili´ye: “Senin insanüstü güçlerin var. Bu sesi nasıl duydun?” diye sorar.

Kızılderili ise; bu sesi duymak için insanüstü güçlere sahip olmaya gerek olmadığını söyleyerek, arkadaşına kendisini takip etmesini söyler. Kaldırıma geçerler ve Kızılderili cebinden çıkardığı bozuk parayı kaldırımda yuvarlar. Birçok insan, bozuk para sesini duyunca sesin geldiği tarafa bakarak, onun ceplerinden düşüp düşmediğini kontrol eder. 

Kızılderili, arkadaşına dönerek şöyle der: 

“ÖNEMLİ OLAN, NELERE DEĞER VERDİĞİN ve NELERİ ÖNEMSEDİĞİNDİR.

HER ŞEYİ ONA GÖRE DUYAR, 
GÖRÜR 
...VE HİSSEDERSİN___________

(Alıntıdır..)

---
Sizleri bilemem ama dostlar, ben çok etkilendim bu sözden..
Mana derin olunca, bize de düşünmesi kalıyor..:)

Kim bilir belki de.. bir kitap yazma vesilesi bile olabilir benim için..

Sevgi ve ışıkla.. 

Gülümce..
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder