Öne Çıkan Yayın

NAMAZ KILMAK İSTİYORUM AMA, KILAMIYORUM DİYEN KARDEŞLERİME !

Namaz kılmak bir insanın yeryüzünde ulaşabileceği en büyük mutluluk.. Namazda Allah'ın huzuruna çıkıp O'na durumunu arz etmek...

8 Eylül 2013

NAMAZA NASIL BAŞLADIM? (Gerçek yaşamdan-bir okurumuzdan ..Kılmayanlara örnek olsun, çok etkileyici)SELAMUN ALEYKÜM ARKADAŞLAR BENIM NAMAZA BAŞLAMAM TAMAMEN RABBIMIN HIDAYETI ÜZERE OLMUŞTUR.
ŞU VEYA BU SEBEPDEN DEĞIL TABIKI HERKESIN NAMAZA BAŞLAMASI ALLAH'IN HIDAYET VERMESI ÜZERINE OLMUŞTUR.


Ben bundan 7 ay öncesine kadar içki-uyuşturucu-zina- ve kebair günahların tamamına yakınını işliyordum.
Şayet kısa bir süreliğine çalıştığım güvenlik işinden çıktım ve 1ay kadar boş gezdikten sonra evime çok yakın olan bir site projesinde tekrar güvenlik görevlisi olarak işe başladım. Buraları pek fazla bilmediğim için sıkılıyordum ve bize tahsis edilmiş olan binanin altındaki sığınaktaki boş ve tenha odaları geziyor ve en iyi nerede uyuşturucu içebilirim diye sürekli keşif yapıyordum.
Cebimde para olmadığı için uzun süre uyuşturucu ve alkol alamamış ve çıldırmak üzereydim.
Yine birgün gece nöbetine geldiğim sırada babam yanıma geldi ve nasıl gidiyor ? Diye sordu bende eh işte dedim. Sonra bana, burada çok boş vaktin var evden kitap al Gel ve burda oku dedi. Bende tamam dedim. Ertesi günki gece nöbetime getirmek için bir kaç kitap aldım roman tarzında ve farkında olmadan birde "Kıyamet-Ahiret ve Namaz" isimli birde di ni kitap almışım. Nöbete geldim okumayıda sevmediğim için romanları göz ucuyla inceledim canım sıkıldı ve sonra o dini kitabı gördüm açtım okumaya başladım çok ilginçti her satırda tüylerim diken diken oluyodu çok ilgimi çekmişti ve soluksuzca bu kitabı okuyordum. Ve tam namaz bölümüne Gelmıştim ki şu satırları okudum " 1 VAKIT NAMAZIN CEHENNEMDEKI AZABI DÜNYA VAKTI ILE 80 SENEDIR." okudum ve beynimden vurulmuşa döndüm elim ayağım titriyor kalbim yerinden fırlayacak gibi çarpıyordu neredeyse düşüp bayılacaktim ki sabah ezanı okundu o esnada gözlerim yaşlarla dolmuştu.


 Çünki inanamadım kitabı okumaya başladığımda saat gece 12 sıralarıydı.. ve ne zaman saat 5 olmuştu inanamadım ve bir süre Ezan-ı Muhammedi dinledim yaşlı gözlerle ezan biter bitmez lavaboya gittim, abdest aldım ve bir karton buldum sonra sabah namazını yaşlı gözlerle tamamladım.
5 saat önce uyuşturucuyu içmek için keşif yaptığım yereden 5 saat sonra gözlerim yaşlı RAHMAN'a binlerce hamd ve sena'lar ederek ayrıldım.
Şükürler olsun ki 7 aydır 5 vakit namazımı ve yanında 5 vakit'de geriye dönük kaza namazlarımı kılıyorum.
RABBIM HERKESE HIDAYET IHSAN EYLESIN..
Hayırlı geceler selamun Aleyküm.

(Bir araştırma yazımıza gelen yorumdur.. tamamen gerçek yaşamdan..) İnşaAllah namaz kılmak isteyen ama bir türlü nefsini yenemeyen bir kişiye dahi ışık olsun bu paylaşımımız.. Amin.


Araştırma, Gülümce..

Lütfen paylaşalım arkadaşlar, belki bir kişiye vesile oluruz...

Kaynak: Facebook sayfamız: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=316013821820451&set=a.316013798487120.76804.133567616731740&type=3&theater

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder